INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Emojjit e reja zhgënjejnë/ Përdoruesit e iphone zemërohen keq [FOTO/ VIDEO]

Emojjit e reja zhgënjejnë/ Përdoruesit e iphone zemërohen keq [FOTO/ VIDEO]

Publikuar më: 13:42 02-11-2017

Pak orë pas përditësimit të IOS 11.1 ku përdoruesit iphone përfituan 70 emojii të ri, rrjetet sociale kanë nisur të ziejne nga zemërimi i përdorueseve.

Shumë prej tyre kanë mbetur të zhgënjyer kur kanë parë që në emojit e rinj nuk janë përfshirë nje pjese e mire e figurave që ata i kishin kërkuar paraprakisht.

Përdoruesit e kanë quajtur kompaninë e iphone raciste që ende nuk kanë përfshirë dhe njerëzit me flokë të kuq.

Por jo vetëm, të zhgënjyer kanë mbetur dhe shumë të tjerë ku kanë kërkuar figura si psh karamele krishtlindjesh, xhinxher, gotë vere apo flamengo.

"Ka krijesa mitike që bëhen në emojis, jemi në 2017 dhe ende nuk ka emoji xhenxhefil ... diskriminim të hapur", shkroi në twitter një përdorues.

"Pse apple i urren flokëkuqet?" pyeti një tjetër.

Kanë mjaftuar vetëm pak orë që përdoruesit ta quajnë këtë përditësim të fundit të apple si dështim.

451631A900000578-4953778-image-a-61_1507276318906.jpg

451631AE00000578-4953778-image-a-67_1507276346563.jpg451631E600000578-4953778-Health_conscious_foodies_will_be_able_to_share_their_love_of_bro-a-2_1507301514653.jpg

4516314C00000578-4953778-image-a-66_1507276343467.jpg4516319C00000578-4953778-Users_will_be_able_to_signal_their_enthusiasm_with_this_rock_on_-a-3_1507301514732.jpg

4516316800000578-4953778-image-a-68_1507276350596.jpgm.jpg45EA9E9D00000578-5040627-image-a-21_1509570440335.jpg451402C700000578-4953778-image-a-29_1507242769323.jpg

 

4513C85700000578-4953778-Foodies_will_love_the_new_food_emojis_which_include_a_takeout_bo-a-59_1507276312835.jpg4513C7EE00000578-4953778-Hundreds_of_new_emojis_are_coming_with_Apple_s_iOS_11_1_next_wee-a-57_1507276308047.jpg

4513C7E600000578-4953778-Hundreds_of_new_emojis_are_coming_with_Apple_s_iOS_11_1_next_wee-a-58_1507276310230.jpg

45EABC1500000578-5040627-image-m-34_1509571717303.jpg45EAB80700000578-5040627-image-a-29_1509570529224.jpg45EAB80000000578-5040627-image-a-31_1509570537328.jpg45EAB80F00000578-5040627-image-a-30_1509570533864.jpg45EA9E6900000578-5040627-image-m-19_1509570432317.jpg0ad5ffe2cd42340deff765cac695e2e534155817.gif

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0011589527130127
    array(1) { ["section"]=> string(77) "emojjit-e-reja-zhgenjejne-perdoruesit-e-iphone-zemerohen-keq-foto-video-40743" }