INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Emocionuese dhe prekëse! Ylli i Real Madrid mesazh special për 13-vjeçaren shqiptare të sëmurë, mos e humbisni [FOTO]

Emocionuese dhe prekëse! Ylli i Real Madrid mesazh special për 13-vjeçaren shqiptare të sëmurë, mos e humbisni [FOTO]

Publikuar më: 20:58 13-04-2018

Diana është një 13-vjeçare nga Lezha, e cila është nxënëse në shkollën 9-vjeçare “Besëlidhja”. 13 vjeçarja vuan skolioza e kolonës vertebrale. Asaj i duheshin 30 mijë euro për të kryerë operacionin në Kroaci. Pas apelit për ndihmë në emisionin “Shqiptarët për shqiptarët” në “News24”, ajo udhëtoi drejt Zagrebit për t’iu nënshtruar një operacioni.

Për vizitë te Djana shkuan dhe figura të njohura si kryebashkiaku i Zagrebit, ndërsa surpriza më e madhe ishte mesazhi i mesfushorit të Real Madridit, Luka Modriç. Futbollisti i dërgoi një mesazh Djanës, ku i uronte shërim të shpejtë.

“Përshëndetje Diana. Mora lajmin se operacioni u krye me shumë sukses. Ke përkrahjen dhe mbështetjen tonë. Të përshëndes nga Madridi dhe të uroj shërim sa më të shpejtë”, ka thënë Modriç.

shqip.jpg

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0089490413665771
    array(1) { ["section"]=> string(119) "emocionuese-dhe-prekese-ylli-i-real-madrid-mesazh-special-per-13-vjecaren-shqiptare-te-semure-mos-e-humbisni-foto-55163" }