INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
E mposht sëmundja e rëndë, ndahet nga jeta ish-Ministri dhe deputeti, Dritan Prifti

E mposht sëmundja e rëndë, ndahet nga jeta ish-Ministri dhe deputeti, Dritan Prifti

Publikuar më: 20:30 12-10-2017

Një sëmundje e rëndë gjaku e cila e mundonte atë prej një viti, i ka marrë jetën ish-ministrit dhe deputetit të LSI-së, Dritan Prifti. Ai iu nënshtura së fundmi një operacioni tepër të vështirë në Itali, por fakteqësisht nuk kishte përmirësime. Nga Italia, Prifti u transferua në një klinikë më të specializuar në Gjermani, por pavarësisht nga trajtimet e marra mësohet se ish-ministri nuk ja ka arritur të shpëtojë.
Vetë Prifti deklaroi në muajin maj të këtij viti se ishte në betejë me një sëmundje të rëndë gjë e cila e privoi atë edhe nga fushata elektorale për zgjedhjet e 25 qershorit.

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.00092506408691406
    array(1) { ["section"]=> string(87) "e-mposht-semundja-e-rende-ndahet-nga-jeta-ish-ministri-dhe-deputeti-dritan-prifti-38828" }