INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
E keni menduar ndonjëherë çfarë të mira sjell ecja në rërë? Zbulojeni!

E keni menduar ndonjëherë çfarë të mira sjell ecja në rërë? Zbulojeni!

Publikuar më: 15:22 27-07-2017

Terapi më vete...

Përveç faktit që merrni ngjyrë, laheni, relaksoheni dhe luani në plazhe, aty ju mund të bëni edhe aktivitete tjera, si për shembull ecja këmbëzbathur në rërë, gurë apo në ujë.

Kjo jo vetëm që është relaksuese por është edhe shumë shëruese.

Ecja në rërë sjell shumë dobi, ku ecja këmbëzbathur u mundëson këmbëve të lëvizin në mënyrë natyrale dhe e stimulon qarkullimin e gjakut.

Është mirë që këtë lloj ecje ta praktikoni kur temperaturat nuk janë shumë të larta, si për shembull herët në mëngjes apo në perëndim të diellit.

Ecja këmbëzbathur ka edhe veti tjera: U mundëson të digjni kalori, ndihmon në uljen e tensionit të lartë, ju furnizon me vitaminën D, e lufton fyerjen e këmbëve te shtatzënat dhe mbi të gjitha ju mbush me energji pozitive.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0032060146331787
    array(1) { ["section"]=> string(74) "e-keni-menduar-ndonjehere-cfare-te-mira-sjell-ecja-ne-rere-zbulojeni-33269" }