INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
E dhimbshme! Jemi dashuruar pas roleve të tij, ndërron jetë aktori i famshëm [FOTO]

E dhimbshme! Jemi dashuruar pas roleve të tij, ndërron jetë aktori i famshëm [FOTO]

Publikuar më: 18:26 09-02-2019

Aktori i njohur britanik, Albert Finney ka ndërruar jetë në moshën 82-vjeçare.

Familjarët e tij raportuan se aktori vdiq pas një sëmundje të shkurtër.

Finney njihet për publikun me interpretimet e tij në filmat ‘Vrasje në ‘Orient-Express’ në vitin 1974. Filma të tjerë ku ka interpretuar Albert Finney janë: “Tom Jones”, “Erin Brokovich” dhe “Skyfall”.

Aktori ka fituar tre herë Gold Globe dhe dy herë British Academy Film Award. Ai është nominuar 5 herë për çmimin Oscar.

1-28.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0097990036010742
    array(1) { ["section"]=> string(85) "e-dhimbshme-jemi-dashuruar-pas-roleve-te-tij-nderron-jete-aktori-i-famshem-foto-86565" }