INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
E dhimbshme! Ekipi i njohur gjerman Hamburg bie për herë të parë nga kategoria, tifozët i venë flakën stadiumit [FOTO]

E dhimbshme! Ekipi i njohur gjerman Hamburg bie për herë të parë nga kategoria, tifozët i venë flakën stadiumit [FOTO]

Publikuar më: 16:46 12-05-2018

HSV Hamburg, ekipi që nuk e kishte provuar ndonjëherë shijen e kategorisë së dytë, më në fund do ta provojë veten në Bundesliga 2 sezonin e ardhshëm. Megjithëse fitoi ndeshjen ndaj Borussia Monchengladbach, nuk mjaftoi për të siguruar një vend play-off pasi Ëolfsburg ka mposhtur FC Koln. Kishte vite që Hamburg i vërtitej rënies, dhe tani duhet të përballet me realitetin se nuk mund të krenohet më me faktin se nuk ka rënë ndonjëherë në kategorinë e dytë. Teksa kishin mbetur edhe dy minuta lojë, tifozët e Hamburg nuk e kanë kontrolluar veten dhe kanë djegur stadiumin duke detyruar forcat e shumta policore të futen në fushë për rreth 15 minuta derisa situata të qetësohej.

burg.png

flak.jpg

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0029699802398682
    array(1) { ["section"]=> string(104) "e-dhimbshme-ekipi-i-njohur-gjerman-hamburg-bie-per-here-te-pare-nga-kategoria-tifozet-i-vene-flake-58144" }