INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Drake thyen çdo rekord me albumin e ri “Scorpion

Drake thyen çdo rekord me albumin e ri “Scorpion" [FOTO]

Publikuar më: 16:16 04-07-2018

Albumi më i ri i Drake, “Scorpion” tashmë ka thyer çdo record në “Apple Music”, duke u bërë albumi numër 1 në listat e 92 shteteve dhe albumi me rritjen më të shpejtë të popullaritetit ndonjëherë.

Jo më shumë se 24 orë pas publikimit, “Scorpion”kishte më shumë se 170 milionë dëgjime në mbarë botën në ‘Apple Music’, me 9 nga 10 këngët më të dëgjuara nga albumi.

“Spotify” gjithashtu po shijon famën e “Scorpion”, duke postuar në Tëitter se albumi më i ri i reperit kanadez po dëgjohej më shumë se 10 milionë herë për orë dhe “Amazon Music Unlimited” raportoi gjithashtu se albumi kishte thyer rekordin e mëparshëm të mbajtur nga Justin Timberlake “Man Of The Wood”.

drake-scorpion-artwork.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.007688045501709
    array(1) { ["section"]=> string(58) "drake-thyen-cdo-rekord-me-albumin-e-ri-scorpion-foto-63777" }