INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Do udhëtoni? Zgjidh ‘Samsonite’ për destinacionin e ardhshëm[VIDEO]

Do udhëtoni? Zgjidh ‘Samsonite’ për destinacionin e ardhshëm[VIDEO]

Publikuar më: 14:41 09-10-2018

Shqiptarët kanë nisur të udhëtojnë shpesh jo vetëm në verë, por dhe gjatë fundjavave drejt destinacioneve të ndryshme. Por për të patur bagazhe të sigurta, na nevojiten valixhe dhe çanta mjaft cilësore. Për këtë ‘Samsonite’ ka çelur një pikë të re shitjeje në Tiranë, duke sjellë koleksionet më të fundit. Në këtë dyqan të gjithë të apasionuarit pas udhëtimeve do të gjejnë valixhe të përmasave të ndryshme dhe me cilësinë më të mirë, çanta të bukura, por edhe aksesorë të tjerë. Në inagurimin e këtij dyqani të ri ka qënë i pranishëm edhe presidenti i ‘Samsonite’ për Evropën dhe Afrikën, i cili ka thënë:
‘’Kjo kompani është themeluar në 1910 në SHBA. Sot jemi një kompani e madhe që kujdesemi për ata që udhëtojnë, por jo vetëm. Është një kompani multi brend, tre brende ende nuk janë prezente në Shqipëri, por do të vijnë shumë shpejt.’’
Kjo kompani, përfaqësuese e disa markave internacionale, me dyqanin e ri ‘Samsonite’ në qendrën tregëtare TEG, ka tërhequr që ditën e parë shumë klientë dhe kureshtarë.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0077309608459473
    array(1) { ["section"]=> string(69) "do-udhetoni-zgjidh-samsonite-per-destinacionin-e-ardhshem-video-74621" }