INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Burberry ndalon djegien e veshjeve të pashitura

Burberry ndalon djegien e veshjeve të pashitura

Publikuar më: 18:00 06-09-2018

Një ndër praktiktat që ushtrojnë shtëpitë e modës është se në rast se veshjet e tyre nuk shiten, ato do të digjen në mënyrë që të mbrojnë brand-in e vet. Këtë e ka bërë edhe Burberry vitin e kaluar, por ai tani ka marrë vendimin e papritur. 

Prodhuesi anglez i produkteve të luksit Burberry ka deklaruar sot se do të ndalojë praktikën e djegies së produkteve të pa shitura.


Firma e modës gjithashtu deklaroi se do të ndalojë përdorimin e gëzofëve të vertetë nga kafshët në produktet e saj dhe do t’i heq nga produktet ekzistuese. Në Korrik nga raportet e fitimeve, doli në pah se Burberry shkatërroi veshjet e pashitura, aksesorët dhe parfumet me një vlerë të përgjithshme prej 28,6 milone sterlina për të mbrojtur brand-in e vet.

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.011390924453735
    array(1) { ["section"]=> string(53) "burberry-ndalon-djegien-e-veshjeve-te-pashitura-70676" }