INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
As Louis Vuitton, as Balenciaga! OFF-White bie nga ''froni'', ja kush është marka e veshjeve luksoze më ''HOT'' në botë

As Louis Vuitton, as Balenciaga! OFF-White bie nga ''froni'', ja kush është marka e veshjeve luksoze më ''HOT'' në botë

Publikuar më: 17:37 07-02-2019

Kompania prestigjioze Lyst ka nxjerrë renditjen e fitimeve të firmave më luksoze në botë për 4 muajt e fundit të 2018. Pas një triumfi të OFF-White për herë të parë në historinë e kësaj renditje, tashmë është firma italiane Gucci që rikthehet përsëri në krye.

Kompania mesa duket ka korrur goxha sukses me aksesorët e saj. Kompanitë italiane në përgjithësi patën goxha rritje në 4 mujorin e fundit. Po flasim për Moncler (#4), Fendi (#5), Versace (#6) dhe Valentino (#9).

Përsa i përket produkteve, dy të parat i udhëheq Gucci me me çantë e lidhur me rrip përpara dhe si dhe me rripin e pantallonave me logon e firmës. Gjithashtu Meghan Markle veshi një palë atlete të markës Veja, duke i çuar kërkesat për produktin e saj në një rritje prej 113%.


Firmat me fitimet më të mëdha, 4-mujori i fundit i 2018

1. Gucci
2. Off-White
3. Balenciaga
4. Moncler
5. Fendi
6. Versace
7. Stone Island
8. Vetements
9. Valentino
10. Burberry

Produket më të shitura, 4-mujori i fundit i 2018

1. Gucci Soho Disco Bag
2. Gucci Logo Belt
3. Veja V10 Sneakers
4. Moncler Genius 3 Grenoble Vonne Ski Jacket
5. Versace Chain Reaction Sneakers
6. Ugg Fluff Yeah Slides
7. Balenciaga Speed Sneakers
8. Dr. Martens Jadon Boots
9. Fila Ray Sneakers
10. Saint Laurent Monogram Envelope Chain Wallet

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0028641223907471
    array(1) { ["section"]=> string(114) "as-louis-vuitton-as-balenciaga-off-white-bie-nga-froni-ja-kush-eshte-marka-e-veshjeve-luksoze-me-hot-ne-bote-86418" }