INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
10 të maskuar mbajnë statujën e drejtësisë, simbolika e PD-së në sheshin “Skënderbej” [FOTO/VIDEO]

10 të maskuar mbajnë statujën e drejtësisë, simbolika e PD-së në sheshin “Skënderbej” [FOTO/VIDEO]

Publikuar më: 08:49 26-05-2018

Kanë nisur të mblidhen në Sheshin Skëndërbej edhe protestuesit e parë të cilët do t’I bashkohen protestës së opozitës që pritet të nis në orën 11:00.

Dhe disa nga simbolikat e kësaj proteste është edhe statuja e Drejtësisë me portretin e Edi Ramës, që sipas të rinjve simbolizon kapjen politike të drejtësisë për t’i shërbyer krimit dhe korrupsionit.

Statujën e Drejtësisë 3 metra të lartë e mbajnë 10 të rinj të maskuar si Edi Rama, Fatmir Xhafaj, Saimir Tahiri, Agron Xhafaj, Moisiu Habilaj.

‘Një simbol tjetër i shpërfytyrimit të Drejtësisë nga pushteti është portreti i Ramës që ka zëvendësuar sytë e mbyllur të Drejtësisë së barabartë për të gjithë me syrin që ai i shkel krimit për ta favorizuar dhe mbrojtur atë.

Peshorja e drejtësisë, që duhet të ishte e barabartë, peshon nga mbrojtja e Saimir Tahirit, Fatmir Xhafajt dhe parave të tyre të drogës, ndërsa Kushtetuta, që mbron të drejtat e qytetarëve të zakonshëm, është zhvlerësuar nga drejtësia politike e Edi Ramës’ shpjegojnë të rinjtë.

rama2.PNG

rama1.PNG

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0056459903717041
    array(1) { ["section"]=> string(88) "10-te-maskuar-mbajne-statujen-e-drejtesise-simbolika-e-pd-se-ne-sheshin-skenderbej-59630" }