INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Zgjedhjet e 13 tetorit, çfarë i kërkojnë aleatët e Bashës KQZ-së?

Zgjedhjet e 13 tetorit, çfarë i kërkojnë aleatët e Bashës KQZ-së?

Publikuar më: 13:22 02-08-2019

Aleatët e Partisë Demokratike i kanë dërguar një letër KQZ-së për nisjen e proceduarave për zgjedhjet e 13 tetorit.

Letra mban vulën e LSI-së, Partisë Republikane dhe PAA. Këto parti argumentojnë se nuk e njohin 30 qershorin si datë të zgjedhjeve lokale, pavarësisht se ato u zhvilluan në 61 bashkitë e vendit. Ato thonë se njohin dekretin e Presidentit dhe bazuar në të kërkojnë nisjen e procedurave.

Ky vendim vjen pas mbledhjes që aleatët zhvilluar me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha në selinë blu.

kqz.PNG

Article Logic
Execution time: 0.0035672187805176