INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Zëvendësojnë Besa Shahinin dhe Taulant Mukën, ja kush janë zëvendës ministrat e rinj të Arsimit

Zëvendësojnë Besa Shahinin dhe Taulant Mukën, ja kush janë zëvendës ministrat e rinj të Arsimit

Publikuar më: 13:46 13-02-2019

Ditën e sotme gjatë mbledhjes së qeverisë janë emëruar 2 zëvendës ministrat e rinj të Arsimit, Rinisë dhe Sporteve.

Burime për mediet nga mbledhja bëjnë me dije se dy zv. ministrat e rinj janë Redi Shtino dhe Lorena Haxhiu.

Shtino dhe Haxhiu kanë zëvendësuar Besa Shahinin e cila tashmë është emëruar ministre e Arsimit dhe Taulant Mukën i cili dha dorëheqjen nga posti i zv. ministrit.

Article Logic
Execution time: 0.0028750896453857