INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Zbuloni shenjat që tregojnë se keni patur një tjetër jetë në të shkuarën

Zbuloni shenjat që tregojnë se keni patur një tjetër jetë në të shkuarën

Publikuar më: 14:20 03-06-2019

Në kohë të caktuara ndoshta keni menduar apo keni ndjerë se ju keni jetuar edhe më parë, por nuk arrini të mbani mend asgjë.

Ndoshta kemi jetuar në një tjetër epokë, në një tjetër vend. E nëse mendoni se ju keni patur një jetë të mëparshme në këtë shkrim do të njihni shenjat të cilat mund t’ju ndihmojnë për të kuptuar më mirë nëse një situatë e tillë është e vërtetë.

1 Endrrat e përsëritura.

Endrrat janë reflektim i të pandërgjegjshmes dhe disa besojnë se ëndrrat që përsëriten reflektojnë eksperiencat e shkuara në jetë të tjera.

2 Kujtime ne detaje.

Ka shumë raste kur fëmijët kanë kujtesë të fortë dhe përshkruajnë në detaje njerëz, vende që kanë përjetuar.

3 Intuitë e fortë

4 Përjetoni herë pas here déjà vu

5 Jeni empatikë

6 Njohje paraprake, disa besojnë se kjo tregon se shpirti është maturuar dhe ka jetuar shumë jetë

7 Je një shpirt i vjetër, të ndihesh më i vjetër sesa je

8 Frikërat dhe fobitë

9 Ndjeni se Toka nuk është shtëpia jote

10 Keni aftësi të flisni një gjuhë tjetër të pashpjegueshme

11 Shenja në trup të lindura

12 Ndonjëherë ndjeni një lidhje të pashpjegueshme më një tjetër qënie njerëzore

13 Keni dhembje të pashpjegueshme cka mund të tregojë se ndoshta keni patur një tjetër jetë në të shkuarën.

Article Logic
Execution time: 0.0089499950408936
array(1) { ["section"]=> string(78) "zbuloni-shenjat-qe-tregojne-se-keni-patur-nje-tjeter-jete-ne-te-shkuaren-95360" }