INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Zbulohet formacioni zyrtar i kombëtares! Reja ndryshon gjysmën e titullarëve

Zbulohet formacioni zyrtar i kombëtares! Reja ndryshon gjysmën e titullarëve

Publikuar më: 19:45 10-09-2019

Edi Reja ka vendosur të ndryshoj më shumë se 50% të formacionit që zbriti në fushë ndaj Francës dhe kësaj radhe shpreson të ndreqë shumë nga telashet që u vunë re në 90 minutëshin ndaj kampionëve të botës, pasi hapi fals ndaj Islandës, do të sillte praktikisht fundin e endërr europian për kuqezinjtë,

Kështu, nuk do të jenë Mavraj, Roshi, Ramadani, Abrashi, Uzuni dhe Balaj, ndërsa titullarë veç Strakoshës, Xhimshitit, Lenjanint, Hysajt dhe Bares do të jenë Dermaku, Lenjani, Memushaj, Gjasula, Manaj dhe Cikalleshi. Skema është po ajo, 3-5-2, ndërsa Reja shpreson që kësaj radhe të marrë maksimumin.

formacionet-shq-isl-600x305.png

Article Logic
Execution time: 0.0074260234832764