INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Zbulohet çfarë ndryshimi do të kenë iPadët e ardhshëm

Zbulohet çfarë ndryshimi do të kenë iPadët e ardhshëm

Publikuar më: 10:46 24-12-2018
Disa ditë pasi Apple konfirmoi se disa nga pajisjet e saj të reja iPad Pro mund të vijnë me një ndryshim të lehtë Dan Riccio, inxhinier hardware në Apple, ka ofruar përgjigjen më informative për këtë çështje, kur ai u përgjigj , duke thënë se iPad Pro 2018 "plotëson ose tejkalon të gjitha standardet e cilësisë së lartë të Apple për dizajn dhe prodhim. Ne kemi ndërtuar atë me kujdes dhe çdo pjesë e procesit të prodhimit është matur dhe kontrolluar saktësisht,u shpreh Riccio.
Instagram Banner
Sipërfaqja e iPad Pro është deri në 400 mikronë që është edhe më i ngushtë se gjeneratat e mëparshme. Kjo variancë 400 micron është më pak se gjysmë milimetri (ose gjerësia më e vogël se katër fletë letre më së shumti). Por ajo çfarë pritet për vitet në vijim është prodhimi i një iPadi akoma më të hollë dhe elegant por kjo mbetet për tu parë në të ardhme.©️insmart.al
Article Logic
Execution time: 0.0059638023376465