INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Zbulohet çfarë ndryshimi do të kenë iPadët e ardhshëm

Zbulohet çfarë ndryshimi do të kenë iPadët e ardhshëm

Publikuar më: 09:46 24-12-2018
Disa ditë pasi Apple konfirmoi se disa nga pajisjet e saj të reja iPad Pro mund të vijnë me një ndryshim të lehtë Dan Riccio, inxhinier hardware në Apple, ka ofruar përgjigjen më informative për këtë çështje, kur ai u përgjigj , duke thënë se iPad Pro 2018 "plotëson ose tejkalon të gjitha standardet e cilësisë së lartë të Apple për dizajn dhe prodhim. Ne kemi ndërtuar atë me kujdes dhe çdo pjesë e procesit të prodhimit është matur dhe kontrolluar saktësisht,u shpreh Riccio.
Instagram Banner
Sipërfaqja e iPad Pro është deri në 400 mikronë që është edhe më i ngushtë se gjeneratat e mëparshme. Kjo variancë 400 micron është më pak se gjysmë milimetri (ose gjerësia më e vogël se katër fletë letre më së shumti). Por ajo çfarë pritet për vitet në vijim është prodhimi i një iPadi akoma më të hollë dhe elegant por kjo mbetet për tu parë në të ardhme.©️insmart.al

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.010198831558228
    array(1) { ["section"]=> string(59) "zbulohet-cfare-ndryshimi-do-te-kene-ipadet-e-ardhshem-82460" }