INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Wow çfarë shembulli për t'u ndjekur! Daliç e ''kap'' të papërgatitur dhe i bën dhuratë francezit Deshamp pas përfundimit të ndeshjes

Wow çfarë shembulli për t'u ndjekur! Daliç e ''kap'' të papërgatitur dhe i bën dhuratë francezit Deshamp pas përfundimit të ndeshjes

Publikuar më: 11:40 16-07-2018

Fitorja e Kupës së Botës nga Franca do të mbetet për shumë gjatë një temë e cila lë vend për diskutim.

Një Kupë në fakt e dëshiruar nga shumë ekipe por që vetëm Kroacia dhe Franca iu afruan dhe kjo e fundit sigurisht pati mundësinë ta përvetësonte.

Kupa u ngrit fillimisht nga portiere francez Hygo Loris pas përfundimit të lojës 4-2, por përpara se të niste ndeshja u sigurua mirë nga dy roje të sigurisë që rrinin të “ngrysur” dhe shihnin me egërsi. Me të drejtë, kishin për detyrë të mbronin gjënë më të çmuar të ditës.

Trajneri i Francës Didie Deshamp u kap i papërgatitur nga homologu i tij Zlatko Daliç. Ky i fundit kishte një dhuratë për trajnerin francez të paketuar me logot e Kroacisë. Të dy trajnerët u përqafuan dhe me gjasë Deshamp i kërkoi falje që nuk kishte një dhuratë për të.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0091819763183594
    array(1) { ["section"]=> string(133) "wow-cfare-shembulli-per-t-u-ndjekur-dalic-e-kap-te-papergatitur-dhe-i-ben-dhurate-francezit-deshamp-pas-perfundimit-te-ndeshjes-65215" }