INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Wow Apple na befason sërish . Ja çfarë do ndryshojë në iPhone

Wow Apple na befason sërish . Ja çfarë do ndryshojë në iPhone

Publikuar më: 16:50 04-11-2018

Një raport i ri nga analisti i njohur i Apple, Ming-Chi Kuo, sugjeroi që ofertat e iPhone 2019 të Apple do të vijnë me një sistem kamera të përmirësuar per opsionin Face ID.

Kuo, thotë se ai beson se Apple do të përdorë një sensor të ri që do të ndriçojë më mirë fytyrën për të ulur ndikimet nga dritat e mjedisit në mënyrë që të përmirësojë përvojën e Face ID.

Raporti sugjeron gjithashtu se Apple mund të prezantojë një sistem tjetër të ndjeshmërisë ne distancë me një aparat fotografik Time of Flight 3D në iPads 2019.
Ky lloj i sensor mat kohën në të cilën një pikë dritë udhëton midis kamerës dhe dhe mund të përdoret për të kapur imazhe 3D.Sistemi potencialisht mund të përdoret për përvojat e VR ose për të përmirësuar cilësinë e imazheve ose imazheve 3D, të cilat mund te jene ne te ardhme në një iPad".

Prezantuar vitin e kaluar me iPhone X, Face ID përdor më shumë se 30,000 pika infra të kuqe për të njohur fytyrën tuaj dhe se shpejti per 2019 thuhet se do te rritet pikerisht kjo cilesi.

©️insmart.al

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.010589838027954
    array(1) { ["section"]=> string(65) "wow-apple-na-befason-serish-ja-cfare-do-ndryshoje-ne-iphone-77601" }