INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Whatsapp, po vjen me update-in më të keq në historinë e aplikacionit

Whatsapp, po vjen me update-in më të keq në historinë e aplikacionit

Publikuar më: 10:03 07-10-2018

Në tremujorin e parë të vitit 2019, siç thuhet, reklamimi në Whatsapp do të arrijë, por "për momentin" do të kufizohet në story-t dhe nuk do të shfaqet në bisedën ndërpersonale midis përdoruesve të ndryshëm. Kjo është deklaruar nga "Country Director" të Facebook Italia, Luca Colombo, në periferi të Samitit Dixhital të EY-së. Colombo shpjegoi se Facebook, gjigandi që kontrollon Whatsapp dhe Instagram, fokusohet në të ashtuquajturat 'mesazhe të menjëhershme' për ta bërë atë një shërbim interesant jo vetëm për përdoruesit, por edhe për bizneset. Dhe kështu reklamat do të shfaqen në të ashtuquajturat "story", që do të thotë në ndryshimet e statusit, të Whatsapp. Kur u pyetën nëse biseda të rregullta mund të pushtohen nga reklamat, Colombo siguroi: "Për momentin jo".

Instagram Banner
Article Logic
Execution time: 0.0025830268859863