INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Vovlo publikon foto të makinës  elektrike POLESTAR 2

Vovlo publikon foto të makinës elektrike POLESTAR 2

Publikuar më: 12:04 04-01-2019

Këtu po ju paraqesim imazhin e parë të Polestar 2, makinës së parë të pastër elektrike të markës Vovlo. Veçoritë gjithashtu na bëjnë përshtypje të mira.

Përveç një imazhi të vetëm, Polestar lëshoi ​​dhe informacione lidhur me këtë makinë. Polestar 2 do të zbulohet plotësisht në javët e ardhshme, por këtu janë disa detaje dhe informacione fillestare:

Instagram Banner

 Polestar dhe Volvo Car Group
Shpejtësi afërshiht  300 milje  dhe me 400 Kuaj fuqi.  Lloji i trupit me katër dyer "fastback".
Debutim botëror i HMI-së të ri Google Android, i cili është edhe debutimi i versionit në makinë të Google Assistant.
 
Polestar 2, është automjeti i dytë nga marka Volvo e kategorisë elektrike, do të hyjë në prodhim këtë vit. ©insmart.al

Article Logic
Execution time: 0.0034301280975342