INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS

Vijon protesta e fermerëve, derdhin qumështin në rrugë [VIDEO]

Publikuar më: 10:18 03-04-2019

Edhe këtë të mërkurë në shenjë proteste fermerët kanë derdhur qumështin në rrugë.

Fermerët e Lushnjes dhe Rrogozhinës protestojnë duke kundërshtuar ndryshimin e TVSH per prodhuesit e qumështit.

Protestuesit bllokuan aksin kryesor rrugor.

Ata mbanin në duar pankartat ku lexohej “nafta e traktorit tim e ka çmimin njësoj si nafta e benzit tënd”, “Ulje me 14 % të çmimit për fermerin” si dhe “Subvencionet në bujqësi në 2018 20 milionë euro, në 2019 vetëm 4 milionë euro”.

Kjo është e disata javë që fermerët kanë zgjedhur këtë mënyrë proteste, të derdhin qumështin në rrugë.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0099639892578125
    array(1) { ["section"]=> string(65) "vijon-protesta-e-fermereve-derdhin-qumeshtin-ne-rruge-video-90504" }