INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Vetëm dy nga deputetët e rinj të opozitës kanë dalë kundër votimit të projektligjeve! Ja kush janë…

Vetëm dy nga deputetët e rinj të opozitës kanë dalë kundër votimit të projektligjeve! Ja kush janë…

Publikuar më: 17:46 13-03-2019

Shtatë deputetët e rinj të opozitës kanë votuar për herë të parë projektligjet në Kuvendin e Shqipërisë.

Alban Zeneli i zgjedhur nga listat e PD-së votoi kundër. Ndërsa Lefter Maliqi abstenoi, Ligoraq Karamelo, Majlinda Halilaj, Ediola Braha dhe Elda Hoti votuan pro projektligjit të propozuar nga qeveria për 'nxitje të punësimit', kurse Edlira Hyseni nuk ishte e pranishme.
Kundër projektligjit për nxitjen e punësimit votoi edhe deputeti Ylli Shehu nga opozita e re, i betuar javën e kaluar.

Article Logic
Execution time: 0.0028979778289795