INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Vendosni grim në plazh? Epo zbuloni nëse është i dëmshëm për lëkurën ose jo…

Vendosni grim në plazh? Epo zbuloni nëse është i dëmshëm për lëkurën ose jo…

Publikuar më: 10:03 16-07-2019

A e dini se sipas një studimi të fundit vajzat që vendosin tualet në plazh janë më të mbrojtura se të tjerat? Ekspertët thonë se tanimë makeup-i në plazh ju mbron lëkurën më shumë vetëm nëse ndiqni këto këshilla:

Gjëja më e rëndësishme është të hidratoni lëkurën me bazë produktesh me një teksturë të lehtë. Kremi pudër duhet të jetë një produkt i studiuar për plazh, me mbrojtje të lartë, ti rezistojë nxehtësisë dhe diellit. Shmangini produktet shumë të yndyrshme, më të mirë janë ata që aplikohen më lehtë. Mos përdorni produkte pluhur.

Produktet kozmetike që përdorni për sytë duhet të jenë cilësore dhe kundër ujit. Kujdes me rimelin, duhet të jetë rezistent ndaj ujit dhe shmangni përdorimin e lapsit pasi nuk është rezistent ndaj ujit. Pra fokusohuni tek një efekt natyral me nuanca kremoze.

Kur është fjala për buzët mendojmë se janë më pak të rëndësishmet. Por buzët janë një pikë delikate që thahen lehtësisht. Këshillohet të zgjidhni një shkëlqyes hidratues me një faktor të mirë mbrojtës. Nëse nuk hiqni dot dorë nga përdorimi i buzëkuqëve zgjidhni një që të ketë nuanca të lehta dhe të ketë faktor mbrojtës.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0068831443786621
    array(1) { ["section"]=> string(80) "vendosni-grim-ne-plazh-epo-zbuloni-nese-eshte-i-demshem-per-lekuren-ose-jo-98681" }