INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Veliaj për protestuesit, VANDALË shkatërroni veprën e Florestano di Faustos dhe mbroni tallashin e teatrit

Veliaj për protestuesit, VANDALË shkatërroni veprën e Florestano di Faustos dhe mbroni tallashin e teatrit

Publikuar më: 16:45 28-03-2019

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka dënuar protestuesit e opozitës për cilët “bojatisjen” e Ministrinë e Brendshme.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, kryebashkiaku Veliaj denoncon hipokrizinë që sipas tij shfaq PD-ja dhe drejtuesit e saj, të cilët nga njëra anë sulmojnë dhe prishin të bukurën dhe nga ana tjetër për interes të votave mbrojnë godinën e Teatrit Kombëtar.

“Paradite shkatërron veprën e Florestano di Faustos, pasdite kinse mbron tallashin e Teatrit! Hipokritë e vandalë të pamëshirshëm! Lum Tirana, ju ka bërë dalje me vakt e refuzon çdo herë ekskursionin tuaj të dhunës!”, shkruan Veliaj.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0085129737854004
    array(1) { ["section"]=> string(111) "veliaj-per-protestuesit-vandale-shkaterroni-vepren-e-florestano-di-faustos-dhe-mbroni-tallashin-e-teatrit-90161" }