INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Vajza vëmendje! Këto janë gabimet e tmerrshme që bëni me flokët

Vajza vëmendje! Këto janë gabimet e tmerrshme që bëni me flokët

Publikuar më: 13:54 09-09-2019

Përdorimi i krehërve të vjetër
Gabimi më i madh që bëjmë është mos largimi nga krehëri flokët e mbetura të cilët janë të mbushur me bakterie dhe mikrobe.

Përdorimi i një lidhëse elastike të fortë
Lidhëset më të mira për flokë janë ato të cilat janë të buta dhe që nuk i shtrëngojnë flokët shumë.

Përdorimi i kimikateve të ndryshme për flokë
Shumë kimikate të ndryshme për flokë nuk i dëmtojnë vetëm flokët mirëpo edhe shëndetin tuaj.

Të ngrini temperaturën shumë lart kur përdorni tharëse të flokëve

Është thënë nga shumë stilist që temperatura e lart kur thani flokët nuk preferohet, duhet të përdorni një tharëse që ka opsionet e ulëta mesme dhe më e larta. E duhura është të përdorni temperaturën mesatare.

Të mos kujdeseni për majat e flokëve
Kujdesi ndaj majave të flokëve është tejet e rëndësishme nëse dëshironi të keni flokë të shëndetshme.

Të mos i prisni shumë shpesh flokët
Flokët duhet të prihet të paktën nga 6 apo 8 muaj, nëse dëshironi të keni gjallëri dhe volum të flokëve.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0067498683929443
    array(1) { ["section"]=> string(69) "vajza-vemendje-keto-jane-gabimet-e-tmerrshme-qe-beni-me-floket-101938" }