INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Vajza, vëmendje! Ja cilët meshkuj tradhëtojnë më shumë, nuk janë ata që mendoni ju!

Vajza, vëmendje! Ja cilët meshkuj tradhëtojnë më shumë, nuk janë ata që mendoni ju!

Publikuar më: 17:01 07-01-2019

Është e njohur që varësia financiare nga dikush mund të ndikojë në ndjenjën e dominimit dhe barazisë në lidhje dhe ai person i cili është i varur financiarisht nga partneri e kompenson këtë në mënyra të pashembullta.

Nga ky mendim udhëhiqej ekipi hulumtues i cili ka zbuluar që kur femra fiton dukshëm më shumë sesa partneri, shanset janë më të mëdha që ai ta tradhtojë.

Hulumtimi i Universitetit në Connecticut ka zbuluar që meshkujt e moshës midis 18 dhe 33 vjeç, të cilët fitojnë shumë para tradhtojnë më rrallë, ndërsa meshkujt të cilët fitojnë dukshëm më pak se partneret e veta janë të parët që tradhëtojnë.

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0079729557037354
    array(1) { ["section"]=> string(85) "vajza-vemendje-ja-cilet-meshkuj-tradhetojne-me-shume-nuk-jane-ata-qe-mendoni-ju-83718" }