INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Vajza, vëmendje! Ja 5 mënyra për të kthyer një mashkull në ‘BISHË’ pa e prekur

Vajza, vëmendje! Ja 5 mënyra për të kthyer një mashkull në ‘BISHË’ pa e prekur

Publikuar më: 21:03 27-03-2018

Shumë femra besojnë se mënyra e vetme për të nxitur partnerin është përmes prekjes, por kjo nuk është plotësisht e vërtetë, pasi një studim zbuloi se ka pesë mënyra, disa prej të cilave janë të çuditshme, që stimulojnë seksualisht partnerin.

Ky studim zbuloi se burrat mund të ngjallen pa u prekur, pasi është më vizuale, ndryshe nga gruaja që duhet të ndiejë diçka për t'u stimuluar. Ja pse këtu ju tregojmë pesë mënyrat për të provokuar partnerin tuaj.

Foli në vesh:

Disa specialistë tregojnë se për burrat zëri i gruas është diçka shumë sensual dhe eksitimi rritet kur kjo i thuhet në vesh, meqë pëshpëritja dhe fryma stimulojnë kënaqësinë e njeriut.

Tregojini diçka:

Tregoni partnerin tuaj një pjesë të trupit tuaj, ose një këmbë, kjo do ta nxehë, duke qenë se do jetë e papritur dhe sugjestive.

Shikoheni me intensitet:

Përmes pamjes mund të thuash shumë gjëra, vetëm shikojeni në sy dhe kjo do të bëjë që zemra e tij të përshpejtohet.

Le të të shohë ty:

Cila mënyrë më e mirë për ta nxitur atë kur ai të sheh të zhveshur, ose kur ju jeni duke u larë, kjo gjithmonë do të jetë efektive.

Aroma e veçantë:

Një studim i Qendrës Kërkimore të Nuhatjes dhe Shijes në Çikago zbuloi se era e kungullit pranë asaj të livandës rrit qarkullimin e gjakut në penis, shkruan joq.al. Megjithëse nuk tregojnë arsyen e saktë, specialistët thonë se era e lavandës i çliron ato, ndërsa ajo e kungullit sjell kujtime të së kaluarës.

Article Logic
Execution time: 0.0032379627227783