INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Vajza, erdhi sezoni i plazhit! Këto janë 9 GABIMET që s’duhet t’i bëni KURRË me veshjen tuaj! [FOTO]

Vajza, erdhi sezoni i plazhit! Këto janë 9 GABIMET që s’duhet t’i bëni KURRË me veshjen tuaj! [FOTO]

Publikuar më: 21:53 03-06-2018

Duket shumë e thjeshtë të dalësh gjatë stinës së verës duke veshur diçka te lehtë. Muajt e nxehtë na japin mundësinë të dukemi te mrekullueshëm me pak përpjekje. Gjëja më e rëndësishme është që të mos bëjmë ato gabimet e vogla që prishin çdo gjë , madje dhë veshjen tonë më të mirë. Për këtë arsye ju sjellim 9 gabimet që të gjithë bëjnë kur zgjedhin veshjet që në fakt duhet ti evitojmë gjatë ditëve të nxehta të verës

1. Veshjet transparente

trasn.jpg

 

Veshjet transparente duken mirë vetëm ne plazh dhe sa më larg të jetë e mundshme nga zyra juaj e punës. Një përjashtim bëhët vetëm për një bluzë transparente dhe një palë recipeta shumë të bukura me dicka delikate ne fund, për një mbrëmje jashtë.

2. Të brendshmet

2.jpg

 

T-shirtet , bluzet e bardha, një bluzë e hapur mbrapa dhe një xhins i lehtë kërkojnë të brendshme sa më pak të dukshme. Zgjidhja më e mirë është një set në ngjyrë nude pa mbërthecka. Gjëja më e rëndësishme është që të gjeni recipetat e duhura, që të jenë te padukshme poshtë veshjeve tuaja.

3. Këpucët

3.jpg

 

Nëqoftëse nuk jeni duke shkuar në plazh, duhet ti harroni shapkat e preferuara, si dhe çizmet. Nëqoftëse kodi i veshjes ne zyrë ju lejon , mund të vishni sandale lëkure, pupa ose espadrilles. Mos harroni rregullin #1 : Këpucët e hapura janë Ok vetëm me një pedikyr perfekt.

4.Getat

 

4.jpg

Getat janë një dhimbje koke për këdo që punon në një zyrë. Kodet e veshjeve janë strikte dhe shpesh herë kërkojnë që femrat ti mbulojnë këmbët e tyre me geta. Por , personat që punojnë në një vend me një kodë veshjeje jo shumë strikt, duhet ti evitojnë sa më shumë getat ne ditët e nxehta.

5.Gjoksi i hapur dhe minifundet

5.jpg

 

Pak rëndësi ka se sa nxehtë është, gjithmonë duhet të kujtosh që mund të ekspozosh gjoksin ose këmbët, por jo të dyja në të njëjtën kohë. Ky rregull nuk duhet të harrosh kurrë, edhe pse mund të jetë shumë nxehtë dhe do doje të vishje sa më pak rroba të jetë e mundur.

6. Veshjet e ngushta

6.jpg

 

Veshjet e ngushta gjatë verës mund të jenë arsyeja e temperaturave akoma më të larta në trupin tënd, për shkak të mos qarkullimit të ajrit. Kjo llojë veshje gjithashtu tregon djersën si dhe çdo difekt në trupin tënd. Sa mirë qe veshjet e gjëra janë sërish në modë

7.Veshje të papërshtatshme

7.jpg

 

Edhe nëqoftëse temperaturat kanë arritur ne 40 gradë, mos harro kodin e veshjes. Pantallonat e shkurtra dhe fundet e gjata janë më të përshtatme për në fundjavë. Gjatë ditëve të punës më mirë zgjidhni rroba të lehta , klasike por te bëra nga pëlhura natyrale.

8.Make-up i lehte dhe parfumi

8.jpg

 

Kur vjen vera , duhet të zgjedhësh jo vetëm veshjet,por edhe make-upin e duhur. Vendosni concelear të trashë me një krem të lehtë dhe një penel në ngjyrë kafe. Gjithashtu parfumi mund të përdoret gjatë verës dhe dimrit. Nëqoftëse është shumë nxehtë atëherë mos përdorni parfum. Deodoranti dhe shampoja juaj e preferuar do tju bëjnë të ndiheni mirë dhë te mbani erë të mirë kudo që të shkoni.

9. E zeza

9.jpg

 

Njerëzit zakonisht nuk veshin gjëra të zeza gjatë stinës së verës ,por harrojnë çantat dhe këpucët. Edhe pse duken shumë bukur, aksesorët e zinj duken shumë cuditshem me fustanet e veres dhe funde./intv.al/

Article Logic
Execution time: 0.0036098957061768