INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
“Ushqim e televizor për çdo pasagjer”/ Rama zbulon fotot e avionit të ri të “Air Albania”

“Ushqim e televizor për çdo pasagjer”/ Rama zbulon fotot e avionit të ri të “Air Albania”

Publikuar më: 14:54 03-08-2019

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar sot avionin që do i bashkohet kompanisë ‘Air Albania’ dhe që do të mbulojë fluturimet nga Rinasi për në aeroportet e Italisë.

Pas “Lasgushit” që mbulon Stambollin, është përzgjedhur “Migjeni” për të mbuluar Italinë

Avioni është i llojit Boeing 737, i vitit 2016, dhe sipas kryeministrit përmbush standardet më të larta që nga ushqimi dhe deri te televizorët për çdo pasagjer.

“Pas ‘Lasgushit’ që mbulon Stambollin, ja edhe ‘Migjeni’, avioni i dytë i flotës së Air Albania që do të fluturojë në fillimvjeshtë drejt Italisë. Boeing 737 i vitit 2016, me shërbim të standardeve të larta nga trupa shqiptare e stjuardëve, që nga ushqimi në bord që ishte harruar prej shumë vitesh për udhëtarët e Rinasit dhe me televizor për çdo pasagjer, si asnjëherë më parë”, shkruan Rama.

Kryeministri thotë se flotës së ‘Air Albania’ do i shtohen edhe “Naimi” me “Nolin” që do të mbulojnë destinacione të tjera evropiane, si dhe linjën direkte Shqipëri-SHBA.

a5.jpg

a4.jpg

a3.jpg

a2.jpg

 

 

a1.PNG

Article Logic
Execution time: 0.0033299922943115