INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Updati i fundit Dark Sky mbërrin tek smartwatchat Wear OS

Updati i fundit Dark Sky mbërrin tek smartwatchat Wear OS

Publikuar më: 14:18 21-12-2018

Dark Sky më në fund ka ardhur të përdorë sistemin OS, me kompaninë që qëndron pas aplikacionit të motit, duke njoftuar sot se zgjerimi i orëve do të jetë i disponueshëm si pjesë e abonimit të saj premium në Android.

Instagram Banner

Një emër relativisht i madh si Dark Sky duke bërë kërcimin për të përdorur sistemin operativ OS është një lloj gjëje që do të kishte qenë inkurajuese për platformën disa vjet më parë, por tani ndjehet sikur po zvarritet . OS është ndjerë si gjysmë i vdekur i një platforme për vite të tëra, i përkushtuar nga mbështetja e dobët e softuerit nga Google dhe opsionet e dobëta të harduerëve nga partnerët, për të mos thënë asgjë nga zhvilluesit e aplikacioneve të palëve të treta. Dhe duke parë një aplikacion të dukshëm në bord nuk ndryshon shumë.

 
Dark Sky dhe fakti se app Wear OS është vetëm në dispozicion si pjesë e një abonim, do të jetë një shitje edhe më e vështirë. Ndryshe nga versioni iOS, versioni i Android i Dark Sky ka nevojë për një abonim vjetor prej 2.99 dollarë për karakteristikat e tij si njoftimet dhe parashikimet e ardhshme të orarit.

 ©️insmart.al

Article Logic
Execution time: 0.0032479763031006