INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Tualeti i ëndrrave bëhet realitet. Kohler prezanton tualetin SMART që komandohet me zë

Tualeti i ëndrrave bëhet realitet. Kohler prezanton tualetin SMART që komandohet me zë

Publikuar më: 21:36 08-01-2019
CES sapo  ka filluar, por kompania për pajsije shtepiake 146-vjeçare Kohler tashmë ka rrëmbyer  shfaqjen me atë që padyshim do të jetë  me  inovativja  e vitit 2019. Një "tualet inteligjent" me audio , ndriçim duke ndryshuar ambjentin  në ngjyra dhe modalitete të ndryshme dhe kontrollet zanore të Amazon Alexa .
Instagram Banner
Vërtet, jetojmë në një epokë mrekullie duke qene se tani do mundemi të shijiojme një dush me një atmosferë sikur të jemi në një SPA luksoze. Kohler në fakt gjithmonë ka tërhequr trendet e teknologjisë për sa I përket pajisjeve shtëpiake. Këto pajisje do të jenë në gjendje të ndryshojnë muzikën, ndricimin dhe temperaturën , duke përdorur komandat zanore. Kohler ka punuar forte për këto pajisje inteligjente si çdo vit tjetër. Kompania zbuloi linjën e saj të Kohler Connect në CES të vitit të kaluar, me një dush , një pasqyrë   dhe një vaskë smart të sjellë në një komplet Smart.   Kohler më në fund ka lëshuar çmime për këto pajisje: Pasqyrat  fillojnë nga 1,250 dollarë   Sistemi DTV + Dushi me komandat zanore 3,000 dollarë Vaska kushton 4.849 dollarë;   Numi Toilet 7,000 dollarë. ©️insmart.al
Article Logic
Execution time: 0.003446102142334