INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Trokit / Kërkesa të frikshme! ‘Kam një pitbull, dua që të mësoj..’ [VIDEO]

Trokit / Kërkesa të frikshme! ‘Kam një pitbull, dua që të mësoj..’ [VIDEO]

Publikuar më: 15:29 17-10-2018

Në programin e drejtpërdrejtë në IN Tv, ‘Trokit’, moderatorët Ermal Peçi dhe Sara Gjordeni mirëpritën dy miq të kafshëve; Kornelia Kokona veterinere dhe Arbër Tërvoli edukator i qenve.

vlcsnap-2018-10-17-15h29m21s186.jpg

Në Tiranë po shohim gjithmonë e më shpesh njerëz që marrin kafshë shtëpiake ashtu si nuk janë të pakta rastet kur pas një periudhe kohore ata nuk ja dalin dot me rritjen e tyre. Pikërisht për këtë problem të ftuarit theksuan sa rëndësi e përgjegjësi është marrja e një kafshe në shtëpi, përtej një kënaqësie momentale apo ekspozime në mediat sociale.

Si dy edukatorë të qenve, Ermali i pyeti për kërkesat më të shpeshta që marrin apo edhe ato që i kanë befasuar. Nuk do ta besoni, por Arbri rrëfen rastin kur i zoti i një pitbulli i kishtë kërkuar që ti mësonte qenit të tij një komando për të sulmuar njerëzit. E frikshme, por e vërtetë!

A doni të edukoni qënin tuaj? Si? Mos humbisni videon e mëposhtme teksa një qenush ‘pushtoi’ studion tonë!

vlcsnap-2018-10-17-15h29m03s34.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0033199787139893