INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Tre deputetë të rinj të PD-së në Parlament, marrin mandatet [EMRAT]

Tre deputetë të rinj të PD-së në Parlament, marrin mandatet [EMRAT]

Publikuar më: 13:23 23-04-2019

Tre deputetë të rinj të Partisë Demokratike i janë shtuar opozitës së re në Parlament.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka dhënë mandatin e deputetit në qarkun e Tiranës, kreut të Ballit Kombëtar, Artur Roshi pas vendimit të këtij të fundit për të zënë vendin vakant të lënë nga deputetët e dorëhequr demokratë.

Ndërkohë, mandatin e deputetit të PD kanë marrë edhe Zef Shtjefni dhe Nikolin Staka në Shkodër, të cilët më herët kishin dorëzuar formularin e dekriminalizimit.

Article Logic
Execution time: 0.0033161640167236