INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Tjetër REKORD! Kjo këngë e Dua Lipës është më e dëgjuara për vitin 2021

Tjetër REKORD! Kjo këngë e Dua Lipës është më e dëgjuara për vitin 2021

Publikuar më: 13:27 07-01-2022

“Levitating” e Dua Lipës e mbylli vitin 2021 si kënga më e dëgjuar në Shtetet e Bashkuara. Sipas MRC Data, “Levitating” ishte kënga më e dëgjuar në ShBA, me 5.7 milionë shitje të pabesueshme ekuivalente. Versioni më i popullarizuar i këngës ishte ai me reperin DaBaby.

Por pasi ky i fundit bëri disa komente homofobike, shumë fansa e “kryqëzuan” dhe iu rikthye versionit origjinal të këngës. Kujtojmë që Dua, pas një kohe të gjatë qëndrimi në SHBA, është rikthyer në Londër për të punuar për albumin e saj të radhës.

 271345373_587836039332789_8298599464697671333_n-640x1137.jpg

Article Logic
Execution time: 0.019970893859863