INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Tiranë/ Numërohen më shumë se gjysma e kutive! Ja rezultati mes Erion Veliajt dhe Arben Skënderajt...

Tiranë/ Numërohen më shumë se gjysma e kutive! Ja rezultati mes Erion Veliajt dhe Arben Skënderajt...

Publikuar më: 08:48 01-07-2019

Në Tiranë janë numëruar më shumë së gjysmat e kutive të votimit dhe deri tani kryeson Erion Veliaj, i cili garon për një mandat të dytë për kryetar bashkie.

Në garë ishin Erion Veliaj nga Partia Socialiste dhe Arben Skënderaj nga Bindja Demokratike.

Sipas të dhënave të KQZ nga numërimi i 464 kutive nga 919 që janë në total në Tiranë, rezulton se, Erion Veliaj ka fituar 75,433 vota ndërsa, Arben Skenderaj ka ftuar 4,949 vota.

Ndërkohë procesi i numërimit po vijon në Tiranë dhe në qytetet e tjera të Shqipërisë.

Article Logic
Execution time: 0.0035610198974609