INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Tërmeti lëkund jugun e Shqipërisë, zbuloni se ku ishte epiqendra

Tërmeti lëkund jugun e Shqipërisë, zbuloni se ku ishte epiqendra

Publikuar më: 10:15 09-07-2019

Një tjetër tërmet ka lëkundur Shqipërinë. Kësaj radhe ishte sërish në jug të vendit.

Tepelena është lëkundur ditën e sotme nga një tërmet 3.4 ballë i shkallës Rihter. Raportohet se lëkundjet janë ndjerë rreth orës 10:30, ndërsa epiqendra ka qenë në fshatin Krahës, me thellësi 12 km.

Kujtojmë se javët e fundit, një nga qytetet e vendit që është prekur dhe dëmtuar nga tërmetet ka qenë fshati Floq në Korçë, ku ka pasur dëmtime serioze të dhjetëra banesave.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0030481815338135
    array(1) { ["section"]=> string(69) "termeti-lekund-jugun-e-shqiperise-zbuloni-se-ku-ishte-epiqendra-98164" }