INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Temperaturat ndryshojnë përsëri, ja si do të jetë moti në vazhdim

Temperaturat ndryshojnë përsëri, ja si do të jetë moti në vazhdim

Publikuar më: 19:18 08-10-2017

Nga një ulje drastike e temperaturave këtë fundjavë, pritet që moti të ndryshojë tërësisht ditët në vijim. Sipas Meteoalb, pas kësaj fundjave, pritet përmirësim gradual i kushteve atmosferike për orët vijuese, kur ultësira perëndimore do të kalojë në kushtet e kthjellimeve me vranësira kalimtare, por vranësira e reshje të izoluara do të ketë në zonat lindore.
Dita e hënë, sjell mot kryesisht të kthjellët në territor dhe një rritje të lehtë të temperaturave, por moti mbetet i freskët, krahasuar me javën e kaluar.

Sipas meteorologëve, moti përmirësohet ndjeshëm pas datës 14 tetor kur temperaturat do të shkojnë deri në 28 gradë.

Article Logic
Execution time: 0.0034041404724121