INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Televizori fantastik i LG me ekran palosës është ai që na duhet

Televizori fantastik i LG me ekran palosës është ai që na duhet

Publikuar më: 20:07 08-01-2019
U bë një vit që kur LG na prezantoi në CES 2018  me TV 65 inch të palosshëm dhe tani në CES 2019 LG publikoi nje verision të dytë më të avancuar, por kësaj rradhe kemi të bëjmë me një TV 4k  OLED   The finished Signature OLED TV R quhet saktësisht ky model dhe do të jetë në shitje për një çmim stratosferik me shumë mundësi nga pranvera e këtij viti. Në krahasim me veriosnin e mëparshëm, LG ka shtuar bokse  100-watt Dolby Atmos për një audio akoma më reale dhe të fuqishme.
Instagram Banner
Është një TV që shaqet kur e dëshironi dhe zhduket kur ju nuk e doni dhe paloset brenda bazamentit të saj në mënyrë automatike. Jo të gjithë kanë dëshirë që dhoma e tyre të fokusohet tek nje ekran i madh i zi,  kështu që kompanitë dita ditës janë duke bërë përpjekje që të përshtatin Tv apo çdo pajisje teknologjike me ambjentet e shtëpisë pa u vënë re në momentet kur ju nuk i përdorni. E bëjnë nëpërmjet ngjyrave dezajnit apo kshu si vendosi dhe LG të sillte Tv e tij . Në fakt edhe Samsung pati një ide të pëngjashme kur prezantoi The frame, një TV që kthehej në një pikturë  kur nuk ishte më në përdorim. Ka një opsion LG quan “Line Mode” — ku ekrani ulet deri në fund sa të formojë një shirit të hollë që do të shërbejë si një miniekran  ku ju mund të kontrolloni muzikën, të jepni komanda për smart home  etj. Support for Alexa  dhe i shtohet si opsion duke qenë se deri tani suportonte vetëm Google Assistant.
Article Logic
Execution time: 0.0040831565856934