INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Tani nuk ju duhen më shumë se 30 minuta për të patur një trup perfekt, ja çfarë duhet të bëni ekzaktësisht

Tani nuk ju duhen më shumë se 30 minuta për të patur një trup perfekt, ja çfarë duhet të bëni ekzaktësisht

Publikuar më: 13:42 01-08-2017

Pothuajse gjithmonë na ndodh që të dalim para pasqyrës dhe të shohim  sesi dukemi që nga këmbët e deri te koka. Jo gjithmonë jemi të kënaqur nga format tona trupore, ndonjëherë na duket vetja të shëndoshë,  ndonjëherë themi, “Ah sikur trupi im të dukej më i bukur dhe seksi”. Me studimin e fundit do ju tregojmë se 30 minuta stërvitje në ditë janë të mjaftueshme për të patur trupin që gjithmonë këni ëndërruar.  

Një studim në Universitetin e Floridës na tregon se përfshirja e stërvitjes në rutinën tonë të përditshme mund të përmirësojë format e trupit tonë. Disa ushtrime që mund t’ju ndihmojnë janë kërcime nga vendi, pompa dhe muskujt e barkut. Vrapi është një faktor që nuk duhet harruar asnjëherë sepse ai është njëri prej ushtrimeve që forcon dhe kalit çdo pjesë të trupit. Nëse arrini të koordinoni vrapin dhe ushtimet që përmendëm më siper për 30 minuta trupi juaj do ketë formën ideale për ju. 

2.jpgSi fillim duhet ta nisni të vraponi. Vrapimi duhet të zgjasë 15 minuta pa shkëputje dhe në mënyrë konstante. Vendi ku duhet të kryeni aktivitetin duhet të jetë i sheshtë dhe i butë. Kurrë nuk duhet të vraponi sipër sipërfaqeve të asfaltuara.

 collage.jpg

15 minutat e mbetura duhet të bëni pompa dhe muskuj barku, për një imazh sa më të bukur dhe seksi. 

 

Article Logic
Execution time: 0.0036640167236328