INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
T’i shkruaj, apo mos t’i shkruaj? Femra, hiqini dyshimet!

T’i shkruaj, apo mos t’i shkruaj? Femra, hiqini dyshimet!

Publikuar më: 13:45 06-11-2018
Shumë çifte janë ndarë vetëm nga kokëfortësia se cili duhej të shkruante i pari.
Femra, sipas intv.al  nëse jeni diku ku ndiheni vetëm dhe dëshironi t’i shkruani një mashkulli që pëlqeni mesazh, bëjini vetes këto pyetje nëse jeni në dilemë 
Intv.al  ju sjell disa nga arsyetimet më të mira që mund të bëni, për t’i mbushur vetes mendjen, nëse ja vlen, apo jo:
 
1. Ky person është dikush që do gëzohej nëse do merrte mesazh nga ju
Nëse përgjigja është “po”, ai do gëzohej nga mesazhi juaj, mos prisni më. Shpejtoni  se më pas mund të jetë vonë.
2.  Ky mashkull  nuk merr asnjë hap për të qëndruar me ju 
Ju keni frikë nga lidhja juaj me të, sepse e dalloni që ai as nuk nuk e merr mundimin t’ju kushtojë vëmendjen e duhur. Sipas intv.al ju meritoni më të mirin, prandaj mos e humbisni kohën tuaj me dikë që nuk ja vlen. 
3. Nuk duhet të ju kapë paniku
Ju sapo i keni shkruar dhe nuk keni  marrë përgjigje ende. Qetësohuni, ndoshta nuk ka pasur mundësi. Femrat, i kap paniku direkt dhe humbasin vlerat në sytë e një mashkulli. 
4. Selektoni
Ndoshta keni disa meshkuj që ju pëlqejnë. Bëni një selektim, ndaj tyre dhe zgjidhni atë që vërtetë do donit të dilnit.
5. Mos fantazoni
Femrat, në momentin e parë që ai nuk i kthen mesazh, fantazojnë shumë gjëra. Mos i fusni vetes siklete të kota. Prisni!
 
Burimi: Elite Daily
Përshtati: Anisa Bega
 
Article Logic
Execution time: 0.0034079551696777