INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Super operacion në Itali/ Tonelata kokaine nga Holanda në Romë, arrestohen 17 shqiptarë

Super operacion në Itali/ Tonelata kokaine nga Holanda në Romë, arrestohen 17 shqiptarë

Publikuar më: 10:30 01-08-2019

Që në orët e para të mëngjesit në Itali është ndërmarrë një operacion kundër trafikut të drogës.

Mediat italiane shkruajnë se u kapën tonelata kokaine nga Holanda në Romë.

Shtatëmbëdhjetë shqiptarë u arrestuan për trafik ndërkombëtar droge dhe armëmbajtje në operacionin “Shqiponja e Zezë” në Romë.

Në këtë operacion, janë sekuestruar rreth 200 kilogramë kokainë dhe armë. Droga vinte nga Hollanda dhe ishte e destinuar të shpërndahej në qendrat kryesore të Romës, Tor Bella Monaca dhe San Basilio.


Article Logic
Execution time: 0.0031459331512451