INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Super festivali Coachella 2019, këtë vit nis me Ariana Granden. Zbulohen detaje të tjera…[FOTO]

Super festivali Coachella 2019, këtë vit nis me Ariana Granden. Zbulohen detaje të tjera…[FOTO]

Publikuar më: 18:35 04-01-2019

Artistja e famshme Ariana Grande, është e katërta këngëtare femër në historinë e “Coachella” që do të hapë këtë festival.

Edicioni i vitit 2019 i festivalit të njohur kalifornian do të zhvillohet në dy fundjava, më 12-14 prill dhe 19-21 prill. Këngëtarja e “Thank U, Next” do të hapë koncertet në program të dielën, ndërsa Childish Gambino e Tame Impala janë dy “headliner” e tjerë, që do të hapin respektivisht koncertet e së premtes dhe të së shtunës.

fgjhkjdfjfg.jpg

Sipas ditëve në radhë janë parashikuar Janelle Monae, The 1975, Kacey Musgraves, Ella Mai, Anderson Paak, Diplo e Jaden Smith. Solange, Kid Cudi, Weezer, J Balvin e Wiz Khalifa.

Ndërsa të dielën festivali do të mbyllet nga Zedd, Bad Bunny, Pusha T, Chvrches e Dillon Francis.

cfhgjdfjhfgh.jpeg

Article Logic
Execution time: 0.0037109851837158