INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Subaru Impreza STI dhe Forester STI publikojnë konceptet e 2019

Subaru Impreza STI dhe Forester STI publikojnë konceptet e 2019

Publikuar më: 12:03 27-12-2018

Subaru planifikon të zbulojë dy koncepte të reja në Japoni muajin e ardhshëm, me Impreza STI dhe STI Forster që drejtohen në Salon Tokio Auto 2019. Dy makinat koncept do të marrin dy makina mjaft të zakonshme një hatchback dhe një crossover dhe t'u japë atyre një sport Makeover, edhe pse kjo nuk do të thotë se është gjë e mirë.  

Instagram Banner
Koncepti i Impreza STI është një kujtesë për fansat e Subaru-s se ende nuk ka një hatchback të shpejtë në rangun e automjeteve në SHBA. Ky koncept Impiza STI, megjithatë, imagjinon diçka përgjatë këtyre linjave. Ajo fillon me modelinin e rregullt të Impreza, e cila është në dispozicion në SHBA, por ka disa gjëra ekstra. Ka rrota të reja, më të mëdha, qe pritet te jene nje detaj qe do te verehet tek ky model. Brenda, thotë prodhuesi i automjeteve, ka një tapiceri të ngjyrosur në Bordo me "cilësi të lartë", edhe pse duhet të presim derisa ta shohim. Koncepti STI bazohet në modelin e rregullt Japanese Impreza 2.0iS EyeSight, i cili ka 152 kuaj fuqi dhe 145 lb-ft çift rrotullues. Sa i përket konceptit STI Forester, kjo gjithashtu merr një model të zakonshëm dhe i jep asaj një rimodelim. Në këtë rast është Forester Advance me një motor e-BOXER. Kjo do të ofrohet në SHBA në të ardhmen, me një motor hibrid eBoxer që ka rreth 155 kuaj fuqi dhe 187 lb-ft çift rrotullues.©insmart.al

Article Logic
Execution time: 0.0032408237457275