INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Sot shpallet emri për President të Maqedonisë së Veriut

Sot shpallet emri për President të Maqedonisë së Veriut

Publikuar më: 11:00 01-03-2019

Këtë të premte do të shpallet emri i kandidatit konsensual për President të Maqedonisë së Veriut.

Pas takimit të djeshëm mes kryeminstrit dhe liderit të LSDM-së Zoran Zaev dhe kreut të BDI-së. Ali Ahmeti, ky i fundit tha se kanë rënë dakort për një kandidat konsensual për president, por nuk tregoi emrin e kandidatit.
Pas takimeve të mundshme mes kryeministrit Zoran Zaev me liderët e BDI-së, Alternativës dhe PDSH-së, kandidati për president që do të marrë dritë jeshile, më pas do të marrë vërtetim formal në kongresin e LSDM-së, më 3 mars.
Radmilla Shekerinska, Stevo Pendarovski, Nikolla Dimitrov dhe Oliver Spasovski janë 3 emrat kandidatë.

 

Article Logic
Execution time: 0.0035490989685059