INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Snapchat godet sërish me updatin e rradhës që mezi po pritej

Snapchat godet sërish me updatin e rradhës që mezi po pritej

Publikuar më: 15:35 20-12-2018

Sfidat në YouTube, TikTok dhe Instagram dominojnë mënyrën se si njerëzit marrin pjesë në trendet online, dhe tani Snapchat po përpiqet të përfshihet në aksion me Lens Challenges.

Instagram Banner


Sfida e parë, e cila fillon sot, është e lidhur në sezonin e festave. Përdoruesit Snapchat mund të zgjedhin një Lens specifike që do të lejojë që ata të këndojnë një version të "Jingle Bells" interpretuar nga Gwen Stefani.

Snapchat mund të jetë kompania më e fundit që hyn në ofrimin e sfidave zyrtare për përdoruesit për të marrë pjesë, por nuk është aspak i pari. TikTok, një aplikacion në pronësi të kompanisë Bytedance të Kinës, ka përsosur përdorimin e sfidave dhe promovimin e trendeve si një mënyrë për të mbajtur përdoruesit të angazhuar. TikTok madje vuri në dukje disa nga sfidat më të mëdha të aplikacionit në fundjavën e fundvitit, duke thirrur krijuesit individualë që grumbulluan disa nga pikëpamjet më të larta.

©️insmart.al
Article Logic
Execution time: 0.002964973449707