INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Smartphoni më i ri në treg nga Xiaomi.Parametra të larta dhe kushton vëtëm 160$

Smartphoni më i ri në treg nga Xiaomi.Parametra të larta dhe kushton vëtëm 160$

Publikuar më: 08:47 25-12-2018
Krijuesi kinez i telefonit Xiaomi prezantoi një telefon të ri ,Mi Play. Pajisja përmban një prerje rrethore që nuk është një dizajn , siç kemi parë në pajisjet Samsung dhe Huawei, por në vend të kësaj është e përqendruar në qendër dhe është e dukshme. Në pjesën e prapme, telefoni përmban dy kamera të dyfishta, të cilat janë të lidhur në mënyrë vertikale, si linja Apple iPhone X. Zgjedhjet e ngjyrave duken të bukura me opsionet në ngjyrë vjollcë ose të kuqe.
Instagram Banner
Këto janë parametrat e Mi Play: Ekran 5.84 inç, 1080 x 2280 Procesor MediaTek P35 4GB RAM me 64GB hapësirë ​​ruajtje 3.000 mAh bateri me një port USB të ngarkimit me USB Sensor i gjurmëve 12-megapixel dhe 2-megapixel kamera Më parë këtë vit, Xiaomi prezantoi telefonin e tij , Mi Mix 3, por pajisja fillonte nga 475 dollarë dhe mbështetet në një kamera mekanike pop-up. Mi Play, definitivisht ështe më ekonomik dhe kushton vetëm 160$. ©️insmart.al

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0093629360198975
    array(1) { ["section"]=> string(84) "smartphoni-me-i-ri-ne-treg-nga-xiaomi-parametra-te-larta-dhe-kushton-vetem-160-82553" }