INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Si të largoni qimet e fytyrës për 15 minuta, me vetëm 3 përbërës

Si të largoni qimet e fytyrës për 15 minuta, me vetëm 3 përbërës

Publikuar më: 14:44 10-09-2019

Ka mënyra të ndryshme se si të shpëtoni nga qimet e trupit, përfshirë metoda natyrale dhe trajtime të ndryshme mjekësore.

Megjithatë, metodat natyrale shpeshherë janë më pak të kushtueshme, që mund t’i përballojë çdokush, transmeton lajmi.net.

Andaj, për ju ne sot kemi metodën me tre përbërës natyral, të cilët mund t’i gjeni në kuzhinë.

Përbërësit:

– 2 lugë çaji mjaltë

– 1 lugë çaji pastë bollguri

– 2 lugë çaji lëng limoni

Përgatitja:

– Përzieni të gjithë përbërësit dhe aplikojeni në zonën ku doni të hiqni qimet;

– Lejeni përzierjen për 15 minuta;

– Pas kësaj, lajeni fytyrën me ujë të ngrohtë;

– Më pas, aplikoni kremin e fytyrës;

Përsëriteni këtë proces 2-3 herë në javë dhe, pas një muaji, qimet do të largohen përgjithmonë.

Article Logic
Execution time: 0.0032730102539062