INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Si të kuptoni nëse keni kimi seksuale me partnerin

Si të kuptoni nëse keni kimi seksuale me partnerin

Publikuar më: 11:18 19-01-2017

Ka pesë pika ku një çiftt duhet të bashkohet në mënyrë që të kenë një lidhje afatgjatë, e thënë kjo nga shumë psikologë dhe së fundmi nga ekpsetrja e lidhjeve Tracey Cox.

Të keni qëllime të përbashkëta, përpuethshmëri në mendime, të ecni me të njëjtin hap në jetë dhe koha e duhur, janë disa nga përbërëist që një lidhje të funksionojë, por më e rëndësishmja është: kimia. Epsh që në shikimin e parë, tërheqje e menjëhershme, të ndiheni rehat afër dikujt vetëm pasi keni shkëmbyer dy fjalë. Të gjeni veten duke injoruar dikë shumë seksi ndërkohë që e vetmja gjë që po mendoni është të putheni me shokun e tyre aspak tërheqës, e keni parasysh, ajo ndjesia që kur të dy i ngulni sytë njëri-tjetrit dhe kuptoheni ashtu, në heshtje. Kimia është e menjëhershme, ose fillon në atë moment ose zhvillohet me hapa të shpejtë. Kimia është e pavullnetshme dhe e shijshme, dhe shpesh është kaq acaruese, pasi ndodh që ta gjesh me dikë që e dini që s’duhet…

Çfarë ndodh nëse nuk ka kimi?
A mundet një lidhje e mirë të ecë para kur e vetmja gjë që keni të përbashkët në fillimi është të zhvishni njëri-tjetrin? Sigurisht që po! Tërheqja seksuale është tmerrësisht e fuqishme. Nëse rezulton të jetë thjesht seks dhe askush prej jush nuk priste më shumë, nuk keni humbur asgje përveçse disa fundjavave të mbyllyr në dhomat e njëri-tjetrit.

Sipas Cox, ju keni kimi me partnerin tuaj nëse:
1. E shikoni ate si një mashkull tepër, tepër tërheqës. E njejta gjë ndodh edhe me ata.
2. Kuptoheni me një shikim. Edhe sikur të ndodheni në një dhomë plot e përplot me njerëz duket sikur jeni vetem të dy.
3. Ndjen një “click” që herën e parë që e sheh.
4. Nuk rreshtni së qëni në krevat ose mezi prisni…

Article Logic
Execution time: 0.0035660266876221