INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Si të keni qerpikë të gjatë e voluminozë në kushte shtëpie? 3 Sekretet!

Si të keni qerpikë të gjatë e voluminozë në kushte shtëpie? 3 Sekretet!

Publikuar më: 12:30 22-06-2017
Jo të gjitha femrat kanë fatin të kenë qerpikë të gjatë, të dendur dhe voluminozë.
Sipas ekspertËve, kjo ËshtË njË mËnyrË pËr t’i pasur, sidomos në kushte shtëpie:
 
1. Vaj kastori : është i pasur me acide yndyrore që u jep qerpikëve fuqi, i trashë dhe i bënë ato të duken më të dendur.
2. Vaji i bajameve:  është i pasur me kalcium dhe magnez që zbusin dhe hidratojnë qerpikët.
3. Vitaminë E:  shërben për të forcuar qerpikët. 
Përgatitja: Hidhni nga një masë të vogël të secilës prej këtyre 3 përbërësve, nga një lugë për secilin prej vajrave esenciale dhe 1 kapsulë vitamin E dhe përziejini së bashku. 
Më pas hidheni në një shishe të vogël dhe më një furçë qerpikësh aplikojeni atë çdo natë para se të flini.
Në fund do mahniteni nga rezultatet e mira dhe qerpikët tuaj do jenë plot volum.
 
Article Logic
Execution time: 0.0033218860626221