INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Si të forconi gjoksin? Zbuloni dy sekrete

Si të forconi gjoksin? Zbuloni dy sekrete

Publikuar më: 17:40 27-12-2017

Nëse doni të ngrini dhe të forconi gjoksin zgjidhja nuk janë operacionet. Në kushte shtëpie ju shumë mirë mund të merreni me ushtrime fizike.

Por si të arrini rezultate?

Ushtrime specifike për muskujt e gjoksit janë pompat. Qëndroni ulur në një stol dhe merrni dy pesha me nga 5 kg secila. Ngrini krahët në drejtim me gjoksin dhe në lartësi me gjoksin e më pas ulini.

Përsëriteni këtë veprim 10 herë, çdo ditë.

Pas ushtrimeve, në darkë bëni masazh gjoksit me vaj ulliri ekstra të virgjër. Më pas fshijeni me një peshqir të butë, jo ta shpëlani.

Article Logic
Execution time: 0.0033829212188721